Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Кузик П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кузик П.  
"Москва - Третій Рим": місія загибелі з власної волі / П. Кузик // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 55-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що на початку ХVІ ст. псковський ігумен Філофей, намагаючись припинити розправи і пограбування псковичів, написав декілька листів московським правителям, у яких висловив ідею про особливу місію Москви як Третього Риму. Сформульована Філофеєм месіанська ідея впала на благодатний грунт московської дійсності. Розглянуто шість функціональних аспектів концепції Третього Риму, що, на думку автора, найбільше вплинули на закорінення цієї форми месіанства в російській свідомості та дійсності (експансіоністську функцію, функцію національної ідеї, релігійну, етатичну, історіософську та міфотворчу функції).


Ключ. слова: месіанство, Третій Рим, Філофей
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44 + Т3(2)45 + Ф1(4Рос)440.7 + Э372.24-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузик П.  
Ідеологія національної трагедії. (Український націонал-комунізм як продукт антагоністичних світоглядів) / П. Кузик // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 54-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано доктрину українського націонал-комунізму, викладену у книзі "До хвилі. Що діється на Україні і з Україною" та в програмі УКП (1920 р.). Українські націонал-комуністи класичні марксистські догми оригінально застосовували за умов України. За їх переконаннями, принципи комунізму можуть втілюватись лише в незалежній соціалістичній Україні. На думку автора, українські націонал-комуністи протиставляли себе іншим українським силам, що руйнувало тим самим єдиний національний фронт боротьби за самостійність України й ускладнювало досягнення поставленої ними мети.


Ключ. слова: націонал-комунізм, Українська комуністична партія (УКП), В.Шахрай, С.Мазлах
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф1(4Укр)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кузик П.  
Нація у контексті сучасних наукових досліджень: спроба методологічного розв'язання проблеми / П. Кузик // Людина і політика. - 2001. - № 5. - С. 86-95. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто сучасні теорії нації: зміни підходу до проблеми формування нації; зміни етимології терміну "нація" з часів Французької революції кінця ХVІІІ ст. Визначено, що нація для її членів - це цілісний оригінальний світ, не обов'язково ізольований від інших подібних світів, але завжди неповторний і "свій".


Ключ. слова: нація, націоналізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5в

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузик П.  
Націоналізм і шовінізм у міжнародних відносинах / П. Кузик; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Ф-т міжнар. відносин. Наук. б-ка. - Л., 2002. - 216 c. - Бібліогр.: с. 180-206. - укp.

На теоретично-концептуальному рівні висвітлено засади виокремлення націоналізму та шовінізму як категорій міжнародних відносин - фундаментальних понять у галузі національних стосунків. На підставі історичного методу та методу ідеалізації розглянуто генезис, структуру, функції та взаємодію націоналізму та шовінізму, а також вплив даних феноменів на міжнародну систему. У контексті націоналістичних і шовіністичних тенденцій охарактеризовано зовнішньополітичні вектори та геополітичні імперативи.

На теоретико-концептуальном уровне освещены основы выделения национализма и шовинизма как категорий международных отношений - фундаментальных понятий в области национальных отношений. С учетом исторического метода и метода идеализации рассмотрены генезис, структура, функции и взаимодействие национализма и шовинизма, а также влияние данных феноменов на международную систему. В контексте националистических и шовинистических тенденций охарактеризованы внешнеполитические векторы и геополитические императивы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.22 + Ф055.256 + Ф4(0) + Т3(0)0-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА630222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кузик П.  
Націоналізм і шовінізм у міжнародних відносинах : Моногр. / П. Кузик; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Ф-т міжнар. відносин, Наук. б-ка. - 2-е вид. - Л., 2003. - 220 c. - Бібліогр.: с. 180-206. - укp.

Розкрито суть понять націоналізму та шовінізму як категорій теорії міжнародних відносин - фундаментальних понять у галузі національних стосунків. Проаналізовано генезис, структуру, функції та взаємодії націоналізму та шовінізму, а також вплив даних феноменів на міжнародну систему. На підставі російського досвіду висвітлено процес виникнення та розвитку месіянства.

Раскрыто содержание понятий национализма и шовинизма как категорий теории международных отношений - фундаментальных понятий в области национальных отношений. Проанализированы генезис, структура, функции и взаимодействие национализма и шовинизма, а также влияние данных феноменов на международную систему. С учетом российского опыта освещен процесс возникновения и развития мессиянства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 + Ф4(0)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузик П. С. 
Теорія справедливої війни Майкла Волзера: казуїстика, моральний мінімалізм і проблема теоретичних засад : Моногр. / П. С. Кузик; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - К. : Знання, 2006. - 127 c. - Бібліогр.: 57 назв. - англ.

Проаналізовано проблему теоретико-методологічних засад теорії справедливої війни М.Волзера. Розглянуто питання казуїстики, морального мінімалізму в контексті універсалізму та релятивізму. Висвітлено перспективу справедливого та мирного міжнародного порядку.

Проанализирована проблема теоретико-методологических основ теории справедливой войны М.Волзера. Рассмотрены вопросы казуистики, морального минимализма в контексте универсализма и релятивизма. Освещена перспектива справедливого и мирного международного порядка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)6 + Ф061

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузик П. В. 
Фатальна тромбоемболія легеневої артерії при ішемічній хворобі серця / П. В. Кузик // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 4. - С. 41-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За даними аутопсій ретроспективно проаналізовано 96 випадків фатальної тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА) за ішемічної хвороби серця (ІХС) за 30 років (1974 - 2003). Встановлено, що у структурі летальності пацієнтів з ІХС ТЕЛА становить 11,8 %. Найчастіше ТЕЛА виявляли у віковій категорії 61 - 80 років переважно в осіб чоловічої статі. У структурі клініко-морфологічних форм ІХС, які ускладнилися фатальною ТЕЛА, відзначали: інфаркт міокарда - у 48-ми (50 %) випадках, постінфарктний великовогнищевий кардіосклероз - у 32-х (33,3 %) випадках, дрібновогнищевий атеросклеротичний кардіосклероз - у 16-ти (16,7 %) випадках. У хворих на ІХС, яка ускладнилася ТЕЛА, найчастіше спостерігали такі супутні захворювання, як ожиріння (у 12-ти пацієнтів) та цукровий діабет (у 6-ти). Джерелами фатальної ТЕЛА за ІХС найчастіше були тромби глибоких вен нижніх кінцівок (38 випадків) і тромби правих відділів серця (31 спостереження). З 96-ти випадків фатальної ТЕЛА на грунті ІХС у 52-х (54,2 %) випадках легеневі тромбоемболії не були клінічно діагностовані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.210.35-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Медведик Л. О. 
Дилатаційна кардіоміопатія токсичного генезу: клініко-морфологічні паралелі / Л. О. Медведик, Т. М. Соломенчук, П. В. Кузик // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 2. - С. 52-55. - Бібліогр.: с. 54-55. - укp.

Вивчено особливості патоморфологічних змін у міокарді і коронарних артеріях за дилатаційної кардіоміопатії (ДКМП) і роль ксенобіотиків в її розвитку. Проведено ретроспективний аналіз 91-го протоколу патолого-анатомічних розтинів померлих внаслідок цього захворювання. Виявлено, що більшість померлих (75 %) в процесі професійної діяльності зазнавали тривалого впливу ксенобіотиків. Особливістю ДКМП у цих осіб є гіпертрофія стінок міокарда, в тому числі - за відсутності в анамнезі артеріальної гіпертензії. Дистрофія, фрагментація, некроз одних кардіоміоцитів і, як наслідок, нерівномірна компенсаторна гіпертрофія інших зумовлені ушкодженням кардіоміоцитів ксенобіотиками. Одночасно виникали зміни в інтерстиції (набряк, інфільтрація, фіброз), включаючи периваскулярні зони, і склероз ендокарда. Вказані патогістологічні зміни лежать в основі ремоделювання міокарда, дилатації камер серця і гіпертрофії його стінок. У померлих, які зазнавали впливу ксенобіотиків, частіше виявляли пристінкові тромби у камерах серця, які згодом ставали причиною тромбоемболічних ускладнень і смерті. У більшості померлих (переважно - осіб зі шкідливими умовами роботи) зміни у коронарних артеріях були відсутніми або мали неатеросклеротичний характер (дифузне потовщення, проліферація інтими і медії, склероз, фіброзні бляшки).


Ключ. слова: дилатаційна кардіоміопатія, професія, ксенобіотики, патоморфологія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузик П. В. 
Тромбофілії: визначення, класифікація, роль у розвитку тромбозів і тромбоемболічних ускладнень / П. В. Кузик // Патологія. - 2006. - 3, № 1. - С. 14-17. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Приведены определение, классификации, характеристика тромбофилий, их роль в развитии тромбозов и тромбоэмболических осложнений.


Ключ. слова: тромбофілія, тромбоз, тромбоемболія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.230.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кузик П. В. 
Клініко-патоморфологічна характеристика фатальної тромбоемболії легеневої артерії у пацієнтів хірургічного профілю / П. В. Кузик // Хірургія України. - 2008. - № 4. - С. 30-37. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клініко-патоморфологічні особливості фатальної тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА) у хворих хірургічного профілю. Ретро- і проспективно проаналізовано історії хвороб і протоколи автопсій 202 хворих хірургічного профілю (99 (49,0 %) чоловіків і 103 (51,0 %) жінок), померлих від ТЕЛА в стаціонарі Львівської обласної клінічної лікарні у 1990 - 2007 рр. Найчастішими причинами госпіталізації були: захворювання органів травлення (67 (33,2 %) випадків), злоякісні новоутворення різної локалізації (59 (29,2 %) та урологічна патологія (30 (14,9 %)). Оперованих хворих було 192 (95,1 %), неоперованих - 10 (4,9 %). Одномоментна ТЕЛА розвинулась у 159 (78,7 %) пацієнтів, рецидивуюча - у 43 (21,3 %). Прижиттєво діагностовано ТЕЛА у ході клінічного дослідження у 19 (9,4 %) хворих. Констатовано низький рівень внутрішньолікарняних заходів, спрямованих на визначення ризику, профілактику фатальної ТЕЛА та її прижиттєву діагностику. Висновки: результати комплексних клініко-патоморфологічних досліджень обгрунтовують необхідність визначення чинників ризику та оцінки ступеня ризику ТЕЛА, проведення діагностично-лікувальних заходів для виявлення тромбофілічних станів та профілактики ТЕЛА у кожному випадку госпіталізації хірургічного пацієнта у стаціонар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113.035 + Р457.365.170.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кузик П. С. 
Націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. С. Кузик; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 19 c. - укp.

Розроблено об'єктивний підхід до конкретизації термінологічного апарату досліджень у галузі національних проблем міжнародних відносин. На підставі дослідження генезису, структури та функцій національної ідеології у взаємодії з міжнародною системою та визначення різного впливу основних типів цієї ідеології, націоналізм і шовінізм виокремлено як відмінні чинники міжнародних відносин. Проаналізовано проблеми та перспективи націоналізму і шовінізму у міжнародних відносинах, установлено їх вплив на визначення зовнішньополітичних пріоритетів окремих держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 + Ф4(0)64 + Ф51(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кузик П. В. 
Фатальна тромбоемболія легеневої артерії: клініко-патоморфологічна характеристика : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / П. В. Кузик; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

На підставі ретро- та проспективного дослідження автопсій і клініко-патоморфологічних зіставлень систематизовано особливості внутрішньо- та позалікарняної фатальної тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА). Вперше проведено комплексний аналіз клінічних даних, гемостатіологічних показників, результатів автопсій пацієнтів, померлих від ТЕЛА у лікувальному закладі. Визначено частоту та проаналізовано динаміку фатальної ТЕЛА, встановлено фактори та ступені ризику, захворювання й оперативні втручання, які ускладнюються розвитком тромбоемболії. Досліджено рівень гемостазіологічного обстеження пацієнтів. Встановлено причини смерті хворих після хірургічного та консервативного лікування ТЕЛА. Вивчено патоморфологічні прояви хронічної прекапілярної легеневої гіпертензії, обумовленої рецидивною ТЕЛА. Проведено аналіз профілактики та клінічної діагностики венозної тромбоемболії у лікувально-профілактичному закладі (ЛПЗ). Вперше на практичному матеріалі систематизовано дефекти діагностичних і лікувальних заходів профілактики внутрішньолікарняної ТЕЛА. Досліджено вплив ятрогенної патології - тромбозів вен, пов'язаних з медичними маніпуляціями, на розвиток фатальної ТЕЛА. Розроблено протокол експертного оцінювання якості медичних заходів, спрямованих на профілактику ТЕЛА у багатопрофільному ЛПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.22.35-3

Шифр НБУВ: РА371102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузик П. В. 
Генералізований туберкульоз при ВІЛ-інфекції: клініко-патоморфологічний аналіз випадку загоєння лікованого туберкульозу / П. В. Кузик, Ю. Б. Шевчук // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 3. - С. 96-100. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено клініко-патоморфологічний аналіз випадку загоєння лікованого генералізованого туберкульозу за ВІЛ-інфекції. Доведено, що загоєння туберкульозного запалення у ВІЛ-інфікованих пацієнтів є можливим у разі обмеженого поширення процесу, за своєчасного та адекватного лікування та без хіміорезистентності до антимікобактеріальної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514.0-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Садовий І. С. 
Тяжкий перебіг грипу А/Каліфорнія/04/2009(Н1N1), ускладненого негоспітальною пневмонією з фульмінантним перебігом / І. С. Садовий, В. І. Вдовиченко, М. А. Бичков, Б. Б. Бодревич, А. І. Садовий, О. І. Садова-Кудиба, Т. І. Маркова, О. П. Подорожний, О. В. Войтович, Б. Й. Рібун, А. В. Канарейкін, Е. В. Панасюк, П. В. Кузик // Укр. мед. часоп. - 2010. - № 3. - С. 67-70. - Бібліогр.: с. 70. - укp.

Проаналізовано результати лікування 29 хворих на грип А/Каліфорнія/04/2009(Н1М1), які перебували у відділенні інтенсивної терапії та реанімації. Виявлено, що перебіг вірусно-бактеріальної пневмонії, викликаної вірусом грипу A(H1N1), більш тяжкий у чоловіків віком 25 - 32 роки, які страждали ожирінням. Погіршення стану наростало дуже швидко і зумовлене збільшенням об'єму ураження легень запальним процесом. Застосування антибактеріальної терапії згідно з протоколом, обумовленим у наказах N 128 та N 813 МОЗ України, дало позитивні результати лише у 65,5 % пацієнтів із фульмінантним перебігом захворювання. Решта (34,5 %) хворих померли, незважаючи на лікування. Результати автопсії свідчать про наявність у цієї групи хворих таких ускладнень, як ДВЗ-синдром, респіраторний дистрес-синдром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кузик П. В. 
Випадок поєднання дифузного лімфангіолейоміоматозу і дисемінованого туберкульозу легень / П. В. Кузик, С. Ф. Кошак // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 4. - С. 100-106. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено ретроспективний аналіз летального випадку 51-річної жінки з клінічно недіагностованими дифузним лімфангіолейоміоматозом і дисемінованим туберкульозом обох легень. Наведено сучасні дані про епідеміологію, етіологію, патоморфогенез лімфангіолейоміоматозу легень. Наголошено на важливості проведення біопсії легень у ранні терміни захворювання для встановлення правильного діагнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413-37 + Р542-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кузик П. В. 
Патологоанатомічні особливості туберкульозу в дітей, померлих у неспеціалізованих педіатричних стаціонарах / П. В. Кузик, І. І. Гошовська, В. О. Кітов // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 1. - С. 65-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначити особливості патоморфології туберкульозу у дітей за результатами аналізу автопсії померлих в неспеціалізованих педіатричних стаціонарах. Проаналізовано медичні карти стаціонарних хворих та дані автопсії 11 дітей, померлих від туберкульозу в педіатричних стаціонарах загального профілю за 13 років (1999 - 2011). Первинний туберкульоз легень (ТБЛ) виявлено у 10 дітей, первинний туберкульоз тонкої кишки - в одного. Встановлено характер патоморфологічних змін внутрішніх органів, ускладнення туберкульозу, фонові та супутні захворювання та рівень клінічної діагностики. У 9 (81,9 %) випадках спостерігалася змішана форма прогресу туберкульозного процесу. У 3 (30 %) дітей прогрес первинного ТБЛ призвів до специфічного ураження кишечнику. У 6 (54,5 %) дітей туберкульозний процес самостійно призвів до смерті. В інших 5 (45,5 %) пацієнтів були інші пов'язані (чотири випадки) і конкуруючі (одне) захворювання, які суттєво вплинули на танатогенез. Клінічно діагностований туберкульоз в педіатричних стаціонарах загального профілю у 3 (27,3 %) дітей, запідозрено - у 2 (18,2 %), не діагностовано - у 6 (54,5 %). Висновки: безпосередніми причинами смерті дітей були туберкульозний менінгіт та поліорганна недостатність. У всіх дітей виявлено прогрес первинного туберкульозу. У 54,5 % дітей в педіатричних стаціонарах загального профілю туберкульоз не діагностовано.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54-2 + Р11(4УКР)023.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Жураєв Р. К. 
Синдром Марфана: особливості патоморфології розшаровуючих аневризм та розшарувань аорти / Р. К. Жураєв, П. В. Кузик // Патологія. - 2012. - № 2. - С. 46-49. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Приведены патоморфологические изменения стенки аорты трех больных с синдромом Марфана (СМ) мужчин в возрасте 25, 27, 35 лет, оперированных по поводу расслаивающей аневризмы восходящей аорты. Морфологические изменения в средней оболочке аорты у больных с СМ характеризировались выраженной перестройкой с глубокими необратимыми альтеративными изменениями всех ее компонентов. Патологический процесс захватывал медию аорты на всем ее протяжении, а не только в участках разрыва и расслоения. Основными патоморфологическими признаками при СМ являются очаговые накопления мукоидних веществ, лентовидные безъядерные зоны, дистрофические изменения гладкомышечных клеток, формирование кистоподобных полостей, изменения эластичных волокон: фрагментация, гиперэластоз, мультипликация, истончение и распрямление, участки значительного эластолизиса. Множественная кистозная медиагенерация определена у всех больных с СМ, выделенные изменения однотипны, но на разных стадиях процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Абрагамович О. О. 
Рак печінки: сучасні погляди на діагностику та лікування. Огляд літератури та опис клінічного випадку. Ч. 1 / О. О. Абрагамович, Ю. О. Поспішіль, М. О. Абрагамович, Л. Ф. Лисак, У. О. Абрагамович, П. В. Кузик, Б. О. Смаль // Сучас. гастроентерологія. - 2012. - № 3. - С. 81-88. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Отмечено, что из года в год уровень заболеваемости раком печени (РП) возрастает, что обусловлено как совершенствованием диагностики, так и неконтролируемым распространением заболевания в эпидемиологически неблагоприятных регионах. Приведены факторы риска, современные принципы комплексной диагностики и дифференцирования РП от поражений с подобными признаками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Абрагамович О. О. 
Рак печінки: сучасні погляди на діагностику та лікування. Огляд літератури та опис клінічного випадку. Ч. 2 : (огляд) / О. О. Абрагамович, Ю. О. Поспішіль, М. О. Абрагамович, Л. Ф. Лисак, У. О. Абрагамович, П. В. Кузик, Б. О. Смаль // Сучас. гастроентерологія. - 2012. - № 5. - С. 67-75. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлены новые методы консервативного и оперативного лечения рака печени. Описан сложный клинический случай редкого гистологического варианта "МРТ-негативной" гепатоцеллюлярной карциномы у молодой 33-летней пациентки, которой по объективным причинам невозможно было провести прижизненную биопсию. Предположение о поражении печени с признаками злокачественного процесса удалось подтвердить лишь посмертно после "диагностических споров" врачей-патологоанатомов. Описанный клинический случай свидетельствует об актуальности проблемы рака печени и важности профилактических мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Багрій М. М. 
Ретроперитонеальний фіброз - хвороба Альбаррана-Ормонда / М. М. Багрій, І. О. Михайлюк, П. В. Кузик, Д. Б. Бондарєв // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 2. - С. 92-95. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Стаття є аналітичним оглядом літератури з презентацією випадку ретроперитонеального фіброзу атипової локалізації та особливо тяжкого його клінічного перебігу. Огляд здійснювався з акцентуванням уваги на питання етіопатогенезу, клініки та діагностики, тобто на ті фактори, які б допомагали клініцистам в своєчасній діагностиці та успішній диференційній діагностиці процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського